+48 608 177 402

 

 

r.cicholaz@gmail.com

Kontakt

e-mail
telefon
pytanie
Wyślij
Wyślij
Question send - thank you
Please fill all the required fields

E-COMMERCE

MANAGEMENT

Advice

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris viverra, sem a varius malesuada, orci nunc facilisis nisi, ac imperdiet nunc velit fringilla lorem. Donec ornare odio non nisi pulvinar tempus. Quisque venenatis dapibus facilisis. Curabitur eu elit risus. Morbi convallis, ex non gravida consectetur, mi risus tincidunt felis, id rutrum leo mi ac purus. Nulla faucibus, erat in luctus pulvinar, nulla leo luctus arcu, id pellentesque lectus purus a odio. Mauris non blandit nibh. Sed a ornare nunc. Nam fermentum eros sed magna venenatis, non hendrerit magna ornare. Morbi vitae pharetra ante. Nullam molestie eros ut tristique convallis. Proin nisi tortor, blandit quis euismod et, pharetra vel est. Donec pulvinar lacus mauris. Proin sed maximus enim, consectetur euismod nisi.

 

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

 

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

10 reguł na mądre zarządzanie firmą

Istnieje szereg reguł obiecujących sukces w kierowaniu firmą. Należy jednak przyjmować je jedynie jako propozycję i sugestię. Nie czynią one cudów, ale z pewnością usprawniają i ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem czy firmą.

 

1. Bądź wyjątkowy

 

Rynek pełen jest zwykłych rzemieślników, przeciętnych przedsiębiorców, nudnych sklepikarzy itp. Jeśli masz pomysł na biznes, rozwijaj go tak, aby wpadał w oko, wyróżniał się na tle szarych mas, aby pozwalał zauważać w sobie wartość dodaną, której wcześniej nikt nie zauważył. Niech obserwujący Twój biznes zakrzyknął: „Dlaczego wcześniej nikt tego nie wymyślił?”. Wówczas wzrosną Twoje szanse i znajdziesz swoją niszę na rynku.

 

2. Stawiaj przed sobą odważne cele

 

Niezależnie od tego czy sięgasz po mistrzostwo świata w swej dziedzinie, albo czy chcesz się zajmować przeciętnym rzemiosłem – stawiaj przed sobą odważne cele.

Tylko ten, kto ma jasne cele, udaje się żwawo na wędrówkę i nie pozwala zniechęcić się trudami i troskami wynikającymi z zawsze trudnych początków.

 

3.  Ucz się od innych

 

Konfucjusz powiedział, że mędrzec uczy się na błędach innych, człowiek rozumny na własnych, a błazen nigdy się nie uczy. Jeśli nauczysz się jak unikać błędów innych, zaoszczędzisz sobie bólu głowy i sporo pieniędzy. Miej więc oczy i uszy szeroko otwarte, nie trać z widoku swojego otoczenia, a szczególnie konkurencji. Korzystaj z rad, sugestii, wskazówek i pomocy innych – od tego jesteśmy również my – E-COMMERCE MANAGEMENT RC.

 

4. Uwzględniaj w swoich planach zarówno szczęcie jak i pecha

 

„Życie jest jak bombonierka. Nigdy nie wiadomo co się dostanie” – mawiał Forrest Gump. I miał rację. Szczęścia i pecha nie da się wkalkulować w plany biznesowego obrotu, trzeba jednak z nimi się liczyć. Tylko wówczas nie wybiją nas z rytmu. Kto ma nie tylko „plan A”, ale też „plan B” i nawet „plan Z”, ten może spokojnie spać i jest przygotowany na wszystkie wzloty i upadki.

 

5. Bądź otwarty na innych

 

Nikt na tym świecie nie zbudował własnego przedsiębiorstwa w pojedynkę. Zawsze użyteczne były koligacje, znajomości, więzi z innymi przedsiębiorcami. Kto się zbytnio skupia na sobie samym, ten traci kontakt z rzeczywistością. Należy korzystać z każdej okazji, aby brać udział w różnych zjazdach przedsiębiorców, angażować się w różne związki i społeczności, warto jeździć na targi, eventy i workshopy. Konieczne jest również regularne pielęgnowanie kontaktów z kompanami z branży i branż pokrewnych. Spotkania takie są niejednokrotnie początkiem dużych projektów i biznesów.

 

6. Produkt jest dobry, ważniejszy jest jednak sposób jego dystrybucji

 

Z pewnością masz super produkt. Twoje usługi są najlepsze na świecie. A czy Twoi klienci to wiedzą? Młode przedsiębiorstwa często zapominają o swoich klientach skupiając się aż nadto na swoim produkcie czy usłudze. Przygotuj się od samego początku na tworzenie skutecznej strategii dystrybucji swoich produktów i usług.

 

7. Stwórz mądry i szczegółowy plan

 

Żadne udane przedsiębiorstwo na świecie nie jest prowadzone bez planu. Planuj najmniejsze detale, najlepiej pisemnie. Nie ulegaj mentalnym stereotypom, według których Polak działa zgodnie z planem nawet jeśli plan nie jest jeszcze gotowy.

 

8. Trzymaj się planu

 

Życie nie jest prostolinijne, a prowadzenie przedsiębiorstwa tym bardziej. Dlatego jest tak ważne, aby mieć dobry i dojrzały plan, który będziesz konsekwentnie realizował tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku. Odnoś wszystkie swoje sukcesy i porażki do tego planu. Musisz pokochać liczby, to one Ci powiedzą czy idziesz w dobrą stronę.

 

9. Najważniejszy jest team i pracownicy

 

Pomysł na biznes jest jeden a Ty możesz być jego jedynym bohaterem. Jeśli chcesz cieszyć się sukcesem pozyskaj sobie najlepszych ludzi, na jakich Cię stać. Tylko wtedy Twoje przedsiębiorstwo będzie wyjątkowe i niepowtarzalne. Wiele firm oszczędza na personelu i jest to ich gwóźdź do trumny. Najważniejszą inwestycją są ludzie, którzy poprowadzą Twoją firmę do sukcesu.

 

10. To są wskazówki, a nie twarde prawidła

 

Wspomniane reguły nie są żelaznymi przykazaniami kryjącymi w sobie dogmatyczną prawdę. Powinny one jedynie nadawać kierunek działania. Ostatecznie każdy decyduje za siebie, bo sam wie, co jest dla niego dobre i ważne.

 

J.K.

 

Copyright © 2017 Roger Cicholaz

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.